מיקום

מחסן ותצוגה

יהושע בן נון 47, ראש העין

שעות פעילות

שעות פעילות

א-ה בין השעות 9:00 - 17:00


איך לבחור רמקולים?


איך לבחור רמקולים לבית?

יש מגוון פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם לפני שמקבלים החלטה. איך לבחור רמקול או זוג רמקולים לבית,
גודל הרמקול צריך להתאים לגודל החלל בכדי לקבל סאונד טוב. בחללים בעלי תקרה גבוהה, נבחר ברמקולים רצפתיים, למשרדים או מדפים, מומלץ לבחור ברמקול מדפי וכן האלה.אם אתם מחפשים רמקולים לאירועים גדולים תצטרכו לבחור ברמקולים גדולים המפיקים צלילים בעוצמה גבוהה, אך אם מדובר ברמקולים לטובת האזנה שקטה למוזיקה תוך כדי עבודה, מומלץ לבחור ברמקול קטן יחסית המפיק צלילים נמוכים.רגישות ככל שדרגת הרגישות של הרמקול גבוהה יותר, כך היא יכול להפיק עוצמה חזקה יותר.מומלץ לבחור ברמקולים העשויים מ MDF המורכב מסיב עץ אמיתיים ושרף צפוף, אשר מעניק סאונד טוב יותר חומרים אחרים כגון פלסטיק, מתכת או גומי.

היום, מערכות האודיו המתוחכמות, דורשות מספר רב יותר של רמקולים ועיצוב בית הוא זה שיכתיב לנו את המרכיב בעיקרי בבנייתו ותכנונו. הדרישה היום ברכישת רמקולים לבית, הינה כמה שפחות כבלים וחוטי חשמל שייראו בסלון ומי שיודע להעריך איכות של סאונד יהיה מעוניין להקדיש מאמצים על מנת שיוכל לבחור את הרמקול הנכון למערכת.

הדרישה של רבים אשר מעוניינים במערכת סאונד ביתית ואיכותית הינה רמקולים מוגברים לסלון ויש לשים דגש על רמקולים איכותיים, אשר ישפרו את האזנה לכל מוסיקה. יש להתייעץ עם מי שמבין בתחום כי אם אינכם מכירים את תחום הרמקולים והסאונד,לא יהיה לו קל לבחור רמקולים שיתאימו לנתוני ביתו.

בויסייל ניתן למצוא מגוון רחב של רמקולים לבית, למשל רמקולים מדפיים, רמקול מוגבר, רמקולים שקועים, רמקולים מעוצבים, רמקולים לווינים, רמקול סנטר, רמקולים ריצפתיים, סט רמקולים, בצורות שונות ויש לציין, כי לצורת הרמקול, קיימת השפעה גם על המוסיקה עצמה. קיימות חברות שונות אנשים רבים, אינם יכולים לחשוב על רכישת רמקולים איכותיים, מבלי לחשוב על מחירם. ראשית, יש להחליט מה התקציב שתהיו מוכנים להשקיע ברכישת רמקולים ורק אז, תוכלו להתעניין בחנויות השונות על מנת שתוכלו לבחור היכן כדאי לכם לרכוש אותם.
יש להתאים את גודלם של רמקולים לבית בהתאם לגודל החדר שבו תהיו מעוניינים להציב אותם. למשל רמקול שיהיה גדול ממדים לא יתאים לחדר קטן והצליל יהיה מעורבל ולבטח לא נעים לאוזן. כאשר מדובר על חללים גדולים, יש למקם רמקולים גדולים שיהיו בעלי עוצמה מספקת. יש לדאוג בנוסף למערכת הגבר משוכללת, מה שיגרום לשמיעת המוסיקה באיכות גבוהה ונקייה.ישנם כאלה שמחזיקים כבר ברמקולים איכותיים, אך מעוניינים להרחיב את המערכת להיקפית יותר. יש לבחור רמקולים לבית מאותו היצרן ורצוי שהם יהיו ייעודיים כמו רמקולים אחוריים או שיהיו מוצבים במרכז של החדר. למשל, בעת צפייה בסרט המעבר בין האפקטים, יהיה מושפע באופן ישיר מהנתונים של הצלילים העוברים בין הרמקולים השונים במיוחד בין הרמקולים הקדמיים למרכזיים. אם למשל הרמקולים לא יהיו בעלי צליל אחיד, הסאונד לא יהיה טוב וזאת בלשון המעטה.

גודל הרמקול
ישנם רמקולים לבית שהם גדולים ומרשימים במראם, אך איכות הסאונד הינה גרועה, לעומת רמקול שיהיה קטן יותר אך יהיה איכותי ויספק חוויית האזנה גבוהה. קיימות מערכות שמע היקפיות בטווח מחיר סביר אשר יספקו לכם חוויית האזנה טובה כאשר אתם למשל צופים בסרטים אבל רמקולים מסוג זה, לא יהיו יעילים לשמיעת מוסיקה, היות והצלילים שנמצאים בפסקול של הסרט הם מלאכותיים. יש לדעת בנוסף, כי איכות הסאונד, מורכבת מכמה פרמטרים שחלקם יהיו קשורים למבנה ולהרכב של הרמקולים וחלקם לנתונים הטכניים.

גם ברכישת רמקולים לבית, יש לציין כי המיקום של הרמקולים מהווה נדבך חשוב, היות ומיקומם של הרמקולים ישפיע באופן ניכר על הצליל שיתקבל. רמקולים שלא יהיו מתאימים ויהיו קרובים מאוד לקיר או לפינה של הסלון, יגרמו לצליל בס מוגבר יותר.

קיימים יצרנים, אשר מעניקים מידע בדבר מיקום הנכון של הרמקולים הביתיים . נתון נוסף וחשוב, הינו הוואטים. עליכם לדעת, כי לא קיים קשר לאיכות הצליל המופק, מ שמלמד, כמה הספק הרמקול יקבל מהמגבר. העוצמה לא תעלה על כמה עשרות בודדים של וואטים ולכן רמקול בעל הספק גבוה של וואט לא יהיה נכון לבחירתם למטרה של מערכת סאונד ביתית.


איך לבחור רמקולים?
logo בניית אתרים